Skip to main content
PROGRAM YOGASAT FESTIVAL 2ND EDITION (17 – 22 IUNIE)

Programul celei de-a doua editii a Festivalului YogaSat este urmatorul:

17 IUNIE

13.00-15.00: Sosire Festival - welcome note – Receptie Cheile Gradistei

15.00 – 17.00: Cazare

17.30 – 18.30: Cina

19.00 – 21.00: Opening Ceremony Fire ceremony & mantra chanting & didgeridoo/ Val Voicu & Adrian L. Moldovan

18 IUNIE

04.00 – 7.30: Didgeridoo/ meditation & mantra chanting & pranayam & hatha yoga & sun salution  /Val Voicu

8.00 – 9.00: Mic dejun

9.30 - 12.30: Stiinta incantarii mantrelor I  concept parte teoretica si practica, reper Tantra Loka. Despre mantra AUM si SAUH / Maestrul Dr. Mark Dyczkowski

13.00 -14.00: Masa de pranz

15.00 – 17.30: Workshop Chakre parte teoretica si practica Corelatii cu alfabetul Sanskrit /Adrian L. Moldovan

18.00 – 19.00: Cina

19.30 – 20.30: Gong Bath: imersiune de o ora in sunetul vindecator in care ascultatorul (asezat sau culcat) este in prezenta undelor sustinute de sunete primordiale/ Simona - Gong Master

20.30 – 21.30: Sitar Mistic Sounds/ Maestrul Dr. Mark Dyczkowski

19 IUNIE

04.00 – 7.30:  Didgeridoo/ meditation & mantra chanting & pranayam & hatha yoga & sun salution  /Val Voicu

8.00 – 9.00: Mic dejun

9.30 - 12.30: Stiinta incantarii mantrelor II concept parte teoretica si practica, reper Tantra Loka. Despre mantra AUM si SAUH/ Maestrul Dr. Mark Dyczkowski

13.00 -14.00: Masa de pranz

14.30 – 17.30: Workshop Chakre - Cum se exprima chakrele in viata de zi cu zi. Mantra care corespunde fiecarei chakre, petalele chakrelor, sunetele corespondente pe petale, subnivelele chakrelor si cum se reflecta acestea in viata si corpul nostru/ Adrian L. Moldovan

18.00 – 19.00: Cina

19.30 – 20.30: Gong Bath. Imersiune de o ora in sunetul vindecator in care ascultatorul (asezat sau culcat) este in prezenta undelor sustinute de sunete primordiale/ Simona - Gong Master

20.30 – 21.30: Sitar Mistic Sounds / Maestrul Dr. Mark Dyczkowski

YogaSat Festival

20 IUNIE

04.00 – 7.30:  Didgeridoo/ meditation & mantra chanting & pranayam & hatha yoga & sun salution  /Val Voicu

8.00 – 9.00: Mic dejun

9.30 - 12.30: Introducere in Vijnana Bhairava (Yoga straveche) existenta obiectelor depinde de perceptie (134)/ Maestrul Dr. Mark Dyczkowski

13.00 -14.00: Masa de pranz

14.30 – 17.30: Identificarea tipului de prana pe fiecare chakra si invatarea modului in care se poate folosi constient aceasta informatie. Analogii si paralele cu alte sisteme spirituale in care se abordeaza sistemul de chakre /Adrian L. Moldovan

18.00 – 19.00: Cina

19.30 – 20.30: Didgeridoo – Sunete Ancestrale/ Ooan Dagoz KaRa 

20.30 – 21.30: Sitar Mistic Sounds / Maestrul Dr. Mark Dyczkowski

21 IUNIE

04.00 – 7.30: Didgeridoo/ meditation & mantra chanting & pranayam & hatha yoga & sun salution  /Val Voicu

8.00 – 9.00: Mic dejun

9.30 - 12.30: Vijnana Bhairava (Yoga straveche) - absenta mintii (108, 112 & 116) / Maestrul Dr. Mark Dyczkowski

13.00 -14.00: Masa de pranz

14.30 – 17.30: Meditatie la solstitiu. Corespondenta chakrelor cu astrele, cu notele muzicale, cu regnul mineral si vegetal Constiintele guvernatoare ale lumii chakrelor din punct de vedere al traditiei yoga/ Adrian L. Moldovan

18.00 – 19.00: Cina

19.30 – 20.30: Didgeridoo – Sunete Ancestrale/ Ooan Dagoz KaRa 

20.30 – 21.30 Sitar Mistic Sounds / Maestrul Dr. Mark Dyczkowski

22  IUNIE

04.00 – 7.30: Didgeridoo/ meditation & mantra chanting & pranayam & hatha yoga & sun salution  /Val Voicu

8.00 – 9.00: Mic dejun

9.30 – 11.00: Closing Ceremony – Fire ceremony. Mantra chanting/ Val Voicu, Adrian L. Moldovan, Maestrul Dr. Mark Dyczkowski.

 

MENIU YogaSat Festival 2nd Edition

Meniul servit in cadrul festivalului este lacto-vegetarian.

Duminica, 17 iunie

Cina - 17:30

  • Taitei de orez cu legume si sos de soia

yogasat

  • Placinta cu mere
  • Ceai

Luni, 18 iunie

Mic-dejun – 8:00

  • Bufet (fructe, lactate, cereale)

Pranz - 13:00

  • Supa crema de morcovi cu ghimbir
  • Tarta cu legume si telemea & Salata de rucola

Cina - 18:00

  • Bulgur cu legume la cuptor
  • Mere coapte
  • Ceai

Marti, 19 iunie

Mic-dejun - 8:00

  • Bufet (fructe, lactate, cereale)

Pranz 13:00

  • Supa crema de dovleac cu susan
  • Lasagna Vegetala

lasagna

Cina - 18:00

  • Salata indiana cu linte, naut si fasole 
  • Placinta de dovleac
  • Ceai

Miercuri, 20 iunie

Mic dejun - 8:00

  • Bufet (fructe, lactate, cereale)

Pranz - 13:00

  • Supa de rosii cu busuioc 
  • Tocanita de linte cu legume

Cina - 18:00

  • Salata de cartofi copti
  • Salam de biscuiti
  • Ceai

Joi, 21 iunie

Mic-dejun - 8:00

  • Bufet (fructe, lactate, cereale)

Pranz - 13:00

  • Supa crema de ciuperci cu usturoi supa crema
  • Cartofi la cuptor cu sos cremos de spanac & salata

Cina - 18:00

  • Bufet cu ingrediente pentru salata
  • Clatite cu diferite dulceturi

clatite

  • Ceai

 

Vineri, 22 iunie

Mic-Dejun - 8:00

  • Bufet (fructe, lactate, cereale)

 

*Pot interveni modificari in ceea ce priveste meniul

** Fotografiile sunt cu titlu de prezentare 

Comenteaza cu Facebook